4 atrakcje dla których warto odwiedzić.

Wielu z nas podczas pobytu nad Polskim Bałtykiem zastanawia się co robić gdy pogoda nie dopisuje, głównie nastawiamy się na plażowanie jednak, pochmurny czy deszczowy dzień psuje nasz plan. Wszystko zależy jakim typem “turysty” jesteśmy. Turysta jest każdy kto oddala się od swojego miejsca zamieszkania, jedni wolą siedzieć w hotelu i nic nie robić, drudzy jadą by narzekać na wszystko, a jeszcze inni nastawiają się na zwiedzanie.My w tym roku nastawieni jesteśmy na odpoczynek i zwiedzanie. Jednym z naszych spontanicznych punktów był Kamień Pomorski. Czy warto? Myślę, że warto. Miasto znajduje się na szlaku zabytków sztuki romańskiej. Gotyckie katedry jako pomnik historii, wśród bloków z lat 60. Myślę, że dość ciekawie i nietypowo komponuje się całe miasto. Będąc na wczasach w zachodniopomorskim warto podjechać na jeden dzień do Kamienia Pomorskiego – miasta leżącego nad zalewem Kamińskim, na przykład z Dziwnowa można dopłynąć tam statkiem i to.kolejna atrakcja. Przedstawię 4 najważniejszych punktów dlaczego warto i co warto zobaczyć, zwłaszcza gdy podróżujemy z dzieckiem.

1. Konkatedra św. Jana Chrzciciela

Rozpoczęcie budowy miało miejsce w XII wieku, piękna surowa gotycka budowla, bez przepychu złota, z pięknymi organami. Nasz pierwszy punkt przy którym zaparkowalismy samochód i zaczęliśmy zwiedzać niewielkie miasto.

2. Port jachtowy.

Tak naprawdę takim punktem orientacyjnym miasta jest przystań jachtowa, chcąc zobaczyć zalew kamieński, poprstu nie ma możliwości nie odwiedzić, portu. Oprocz portu znajduje się też molo oraz zabytkowy wrak statku. Dość nietypowo i ciekawie to wygląda, bloki z lat 60 z widokiem na piękne jachty i zalew.

3. Wieża Piastowska

Mały w końcu śpi a dal nam trochę popalić. Kolejnym punktem to gotycka baszta przyłączenia do ruin murow starego miasta. Wstęp na wieżę płatny, natomiast we wieży znajduje się muzeum kamienia oraz widok na panoramę miasta i zalew kamienski.

4. Bałtycki park dinozaurów i safari.

To coś specjalnie dla tych którzy podróżują z dziećmi. Duży park dinozaurów oraz mini zoo i place zabaw dla dzieci. W mini zoo znajdziemy lamy, zebry, konie, kury, itp. Myślę, że po takim zwiedzaniu warto dzieciakowi zapewnić troche rozrywki.

0 0 votes
Article Rating

Leave a Reply

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments