Żarcie

Polskie Morze wbrew pozorom nie jest takie złe, jak malują. Owszem znajdziemy knajpy gdzie za obiad dla dwojga zapłacimy 100 zł i więcej. Standardowo ceny w knajpach w centrum miasta trzeba liczyć ok. 25-30 zl za rybę, surówkę i frytki (Dorsz), można i znaleźć jeszcze taniej ja średnio płaciłem 18 zł za dorsza (ok. 6,50 za 100g). Natomiast zestaw domowe obiady średnia cena to od 13-18 zł dość obfity obiad. Niestety trzeba trafić na dobrą rybę. Zdecydowanie nie polecam restauracji o nazwie „Ale ryba” na ul. Towarowej przy Porcie w Kołobrzegu, ryba niestety zamrożona, rozwalała się, po jedzenie trzeba było samemu podejść i prosić jeszcze o cytrynę czas oczekiwania ok. 10 minut, koszt 24 zł i tu zapłaciłem najdrożej i najgorzej. Natomiast polecam Jadłodajnie na Budowlanej, Restauracja „Szekla” w Grzybowie na nadmorskiej, długie oczekiwanie ale warto i tanio! Pstrąg z grilla 14 zł, Dom Latarnika – pierogi domowe 9zł, obiady dnia 18zł z zupą ? , Smażalnia Ryb mąż łowi żona gotuje w Mrzeżynie w porcie oraz knajpę w Świnoujściu przy wejściu nr 5 nie pamiętam nazwy.

Klimat

Jednak, żadna Hiszpania, Bułgaria czy Chorwacja nie daje takiego klimatu, zapachu jak nasze Polskie kurorty, one mają co coś w sobie, a przede wszystkim jesteś u siebie. Co prawda jedyny minus to tłum ludzi (ale dlaczego przecież Polskie morze być takie złe) oraz niepewna pogoda, my mieliśmy słońce przez cały tydzień. Dla niektórych kolejnym minusem może być.. woda. W Kołobrzegu i okolicach, często jest tak zwana cyrkulacja wody. Upwelling – zimne wody głębinowe unoszą się, dzięki czemu mamy czystą wode, ale bardzo zimną, w naszym przypadku woda miała ok. 11 st. C. Gdzie 70 km dalej – Międzyzdroje, Swinoujście, gdzie byliśmy w ostatni dzień naszej wyprawy ok. 22 ? ale woda brudniejsza. Kiedyś chce przejechać całe Polskie wybrzeże i porównać piaski, wodę i klimat. Miejsca które spędziłem więcej jak tydzień to Kołobrzeg, Gdańsk i Krynica Morska, w tym ostatnim spędziłem łącznie pół roku pracując. Mierzeja Wiślana – Imprezowa; Trójmiasto  – Duże miasto, przemysł; Kołobrzeg – Ma swój klimat kurortu.

Noclegi

Noclegi wachają się nawet od 25 zł do … 959 za nocleg! Począwszy od prywatnych kwater na Radzikowie gdzie od morza mamy 3km do centrum trochę więcej, skończywszy na Hotel Baltic Plaza****. Nasz wybór był optymalny, drogi można było taniej, ale szukać się nie chciało i nie żałuje bo uważam, że 60 zł za nocleg, jak już wcześniej wspomniałem w cz.1 Dom Latarnika, 30 metrów od głównej ulicy, 150m od plaży, do tego obfite śniadania – chleb, mleko, płatki, kawa, herbata, ser, szynki, pomidor, zawsze coś ciepłego, krokiet, kiełbasa, „szałot” – czego chcieć więcej, zawsze najedzony, do tego rowery i arsenał na plaże, to nie jest dużo, zwłaszcza, że samo wypożyczenie roweru na cały dzień to koszt około 25 zł . Okey, koniec darmowych reklam, po prostu polecam to miejsce.

0 0 votes
Article Rating
Poprzedni artykułRajza 2013. Wschód Europy. #galerie
Następny artykułDom Latarnika Pensjonat (Grzybowo, Polska)
Witam Serdecznie. Jestem Patryk - Autor tego bloga. Mam wspaniałego syna Filipka i robię wszystko by zarazić go swoimi Podróżniczymi pasjami - mam nadzieje, że razem będziemy odkrywać świat. Blog? Lubie publikować, relacjonować, fotografować to co robię, gdzie podróżuje. Na starość - niezła pamiątka. Uwielbiam eksperymentować w kuchni, może znajdziesz coś dla siebie.. Jakiś pomysł na obiad? Polak, Ślązak, Patriota to jo

Leave a Reply

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments