Aquapark Tatralandia – wody termalne

Jest to największy z wszystkich, nie tylko na Słowacji, ale i w Środkowo-Centralnej Europie kompleks basenów. Tatralandia to przede wszystkim 14 basenów, gdzie temperatura wód waha sie od 20-40 st. C. Począwszy od brodzików dla dzieci przez baseny termalne, olimpijskie i dla zabaw. Organizowane są tam ćwiczenia ruchowe dla dzieci i dorosłych, fitness, zumba. Tatralandia to również 9 całorocznych i 21 letnich zjeżdżalń dla dzieci i dorosłych, różnego kalibru różnej długości. Oprócz wspaniałej zabawy z rodziną, można odprężyć się w gorących źródłach gdzie temperatura wody wynosi ok. 39st. jest to woda z górskich źródeł i gejzerów, mająca ok. 70st. C odpowiednio schłodzona, posiada dużo wartości mineralnych tj. wapno.
Baseny w tym wspaniałym miejscu robią ogromne wrażenie, ale oprócz basenów można znaleźć również park linowy, około 1 km lin wspinaczkowych oraz Miasteczko Dzikiego Zachodu „Western City”, gdzie odbywane są między innymi występy teatralne – naprawdę te robią duże wrażenie. W podziemiach zbudowano Witalny Świat Celtów. Jest to sauna o celtyckim charakterze, miejsce dla odpoczynku, odprężenia. 7 pomieszczeń róznego rodzaju saun, począwszy od saun fińskich skończywszy na saunach parowych. z wielkim jackussi na samym środku – jednak sauna polecana jest dla osób, którzy nie wstydzą się nagości, ale watro się poświecić dla chwili relaksu. Wellness Paradise to miejsce dla tych którzy lubią wszelkiego rodzaju masaże. Od Lipca 2012 zamierzają otworzyć „Tropikalny Świat”.
Co roku odwiedza Tatralandie wielu turystów z Polski, Niemiec, Czech. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Idealne miejsce dla rodziny, młodzieży oraz seniorów, nieopodal pięknego miasteczka Liptowski Mikulasz, gdzie wieczorami można napić się piwa, czy posiedzieć przy pięknie oświetlonej fontannie z ukochaną osobą.

Besenova – Thermal Park
Kolejnym godnym polecenia miejscem, dla chwili relaksu są baseny termalne Besenova, około 18km od Liptovskiego Mikulasa. Idealne miejsce dla starszych lub lubiących spokój osób. W porównaniu do Tatralandi, nie ma tam tylu zjeżdżalni (6-zjeżdżalni) czy zabaw dla dzieci. Cały kompleks otoczony jest drewnianymi domkami gdzie znajdują się restauracje, hotele czy baseny kryte. Generalnie wszystkie baseny w przeciwieństwie do tatralandi są z wodą termalną przekraczająca 30 st. Oczywiście Besenova to nie tylko baseny termalne, ale znajduje się tam też sauna – podobna do tej w tatralandi oraz centrum relaksacyjne gdzie można zasmakować wszelkiego rodzaju masaże.
Odwiedziłem to miejsce w Marcu, ale zapewne w sezonie letnim jest tam o wiele ciekawiej dla rodzin z dziećmi, nie miej jednak polecam to miejsce, Godne podziwu. Cenowo podobnie jak w Tartralandii.

AquaCity – Poprad, Aquapark na Słowacji

AquaCity jest to idealnym parkiem wodnym dla ludzi, którzy zdecydują się na wakacje w Zakopanem, blisko około godzinki drogi, a za to idealne miejsce dla zabawy, dla relaksu. Pierwsze wrażenie, wysoki, oszklony budynek, dużo miejsc parkingowych. Zupełnie coś innego co widziałem w Tatralandi czy w Besenovej. Wchodzimy do środka, widać kasy oraz szerokie schody, gdzie znajduje się samo wejście do kompleksu. Szatnie nie powalają z nóg, można nawet się pogubić, nic specjalnego. Troszkę dziwnie jak by zwykły aqua park w Krakowie. Po wyjściu z szatni widzimy zwykły basen olimpijski, ogromne trybuny. No ale dalej… Powiem tak cos pięknego…
Kompleks basenów jest podzielony na kilka stref : Sport, Blu Sapphire, Blue Diamond, Dziecięce oraz baseny na świeżym powietrzu. Ten pierwszy o którym wspominałem to właśnie ten wielki 50 metrowy basen pływacki z trybunami, gdzie pod trybunami znajduje się sauna dostępną dla wszystkich.
Blue Sapphire – wielkie pomieszczenie w którym znajduje się jeden wielki basen, znowu w tym basenie umieszczone są 4 inen baseny okrągłe (Jackusi) oraz jeden większy całość elegancko oświetlona a wieczorami odbywa się tam naprawdę wyjątkowe i robiące wrażenie laserowe show. Naprawdę ten spektakl warto zobaczyć coś niesamowitego..
Blue Diamond – to znowu coś dla wielbicieli luksusu. Wielki basem gdzie na środku basenu umieszczony został wodny bar z miejscami siedzącymi w wodzie, gdzie można zakupić piwo oraz różnego rodzaju drinki (ok. 5€).
No i baseny na świeżym powietrzu, są to już baseny z wodą termalną. Całość robi naprawdę dobre wrażenie. Oprócz basenów, można znaleźć tam, siłownie, spa, sauny, fitnes, czyli to co proponują nam inne baseny na Słowacji.
Naprawdę park AquaCity w Popradzie zrobił na mnie ogromne wrażenie, ceny do wytrzymania no i ogrom kompleksu naprawdę niesamowity. Oczywiście są miejsca noclegowe na miejscu, a sam Aqua Park znajduje się prawie w samym centrum miasta, co daje dziwne odczucie, ale naprawdę można się tam zrelaksować i odpocząć. Dobre miejsce dla młodych ludz

0 0 votes
Article Rating

Leave a Reply

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments