Początki…

3 dni w Warszawie to bardzo niewiele, biorąc pod uwagę całą “logistykę” zwiedzania (dojazd, śniadanie, zwiedzanie, obiad, kolacja, wieczorne piwko). Planów było wiele, lecz nie wiele czasu na zrealizowanie swoich celów, by nie zasapać się na “śmierć”. Pożyteczne z przyjemnym! Pierwszy dzień spędzony w Stolicy – godzina 10, meldunek z pensjonacie Amfora i ucieczka w stronę miasta, pierwsza przygoda miała miejsce tuż na dworcu PKP Ursus (5 minut spacerkiem od naszej Willi), gdy mieliśmy kupić 40 biletów jednorazowych dla naszej ósemki na Piątek i 2 bilety Weekendowe – kiedy to maszyna wygłosiła błąd druku biletów (bilety można drukować po 10 sztuk) i zeżarła 34 zł z mojej karty, a na dworcu brak obsługi, jedynie dzwonić i reklamować. Resztę biletów kupiliśmy bez problemów. Czas na aplikację “Jak dojadę” dzięki niej i dobrej orientacji w terenie tak naprawdę, nie zgubiliśmy się oraz bezproblemowo docieraliśmy do celu.

Komunikacja

ZTM Warszawa – Zarząd transportu miejskiego w Warszawie, stanęli po prostu na wysokości zadania! Pociągi, Tramwaje, Autobusy, Metro – jeden wspólny bilet 3,40 zł bilet jednorazowy na 20 minut oraz bilet weekendowy grupowy uprawniający grupę liczącą do 5 osób do nieograniczonej liczby przejazdów od godz. 19:00 w piątek do godz. 8:00 w poniedziałek za 40 zł. Co prawda był weekend, ale nie zdarzyło nam się by tramwaj, autobus czy pociąg miał opóźnienie.

Nocleg

W Warszawie można znaleźć całą gamę miejsc noclegowych po ubogie hostele z pokojami wieloosobowymi po duże drogie hotele czy popularne sieciówki, często też cena nie jest adekwatna co do standardu jaki zapewni nam nocleg. Dzięki dobrze ułożonej komunikacji nie ma sensu martwić się o odległość od centrum miasta. Ważne jest to by nocleg dobrać blisko przysnatku autobusowego, tramwajowego a najlepiej Dworca PKP, my znaleźliśmy nocleg w dzielnicy Ursus – nocleg 500m od Dworca PKP “Warszawa Ursus”, gdzie co 15 minut jeżdżą pociągi do Centrum stolicy. Pensjonat Willa Amfora (nie nie reklamuje – po prostu polecam!). Zaciszne miejsce w spokojnej dzielnicy, blisko komunikacji, z wygodnymi łóżkami i przepusznym śniadaniem za niewielkie pieniądze. Pensjonat znaleziony na Booking.com – Polecam. Rezerwując z tego linku otrzymasz 50 zł od booking.com

0 0 votes
Article Rating

Leave a Reply

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments