Koleje Śląskie

Podczas gdy ludzie debatuj o niehandlowych niedzielach w Polsce, czy to dobry pomysł albo zły, albo zły bo nie lubię PiS, ja szukałem dobrych okazji by spędzić miło niedziele, by wykorzystać ten czas maksymalnie.. Koleje Śląskie w każdą pierwszą niedziele niehandlową daje nam możliwość podróżowania koleją za darmo, jedyny warunek musisz mieć dziecko. “Rodzinne Niedziele w Kolejach Śląskich” – bo tak nazywa się ta akcja, daje możliwość podróżowania za darmo dla obojgu rodziców, wystarczy tylko zakupić bilet dl dziecka. W wieku od 0-4 lat dziecko podróżuje bezpłarnie, więc musimy tylko “zakupić” bilet za 0 zł dla dziecka w kasie Kolei Śląskich na Dworcu. Gdy dziecko jest już starsze obowiązuje ulga 37%, w ten sposób za  5-8 zł możemy choćby cała rodzinką pojechać do Pszczyny, Goczałkowic, Żywca czy niewiele drożej Wisły, Ustronia, Zwardonia, Częstochowy, Lublińca.. Wszędzie tam gdzie sięgają Koleje Śląskie.


Schemat Kolei Śląskich (Źródło: http://kolejeslaskie.com/ )

Ponadto na niektórych trasach Koleje Śląskie dają możliwość przewożenia rowerów bezpłatnie “Schemat dla rowerzystów”.

Nie będę pisał, w samych superlatywach o Kolejach Śląskich jakie są cudne, nie jest to artykuł sponsorowany.. Ale taka możliwość podróżowania daje nam trochę więcej niż zwiedzaniem samochodem, zawsze uważałem, iż komunikacją – jakąkolwiek – człowiek jest w stanie więcej poznać, być bliżej danego miejsca oraz poznać ciekawych ludzi i dzielić się doświadczeniami.

Dzięki aplikacji “Jak dojadę” czy na stronie PKP, Koleje Śląskie znajdziemy rozkład jazdy pociągów.

Doświadczyliście podróży kolejami w niedziele? Podziel swoją opinie w komentarzu.

Źródło : kolejeslaskie.com

0 0 votes
Article Rating
Poprzedni artykułNasz 3-dniowy wypad do Stolicy. (Warszawa, Polska) #relacja
Następny artykułOgród Zoologiczny w Brnie – 2018.06
Witam Serdecznie. Jestem Patryk - Autor tego bloga. Mam wspaniałego syna Filipka i robię wszystko by zarazić go swoimi Podróżniczymi pasjami - mam nadzieje, że razem będziemy odkrywać świat. Blog? Lubie publikować, relacjonować, fotografować to co robię, gdzie podróżuje. Na starość - niezła pamiątka. Uwielbiam eksperymentować w kuchni, może znajdziesz coś dla siebie.. Jakiś pomysł na obiad? Polak, Ślązak, Patriota to jo

Leave a Reply

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments